28 września 2023
Co powinna zawierać strona internetowa

Co powinna zawierać strona internetowa?

Gdzie tylko nie spojrzeć, to na każdym kroku w przestrzeni wirtualnej towarzyszy nam jakaś strona internetowa. I choć nie jest to, może zbyt odkrywcze stwierdzenie, to jednak własna strona www jest dzisiaj nie tylko sposobem na zaistnienie w sieci, ale także wyznacznikiem jakiegokolwiek działania. Od blisko dwóch lat większość naszych aktywności przeniosła się właśnie do Internetu. Nie każda strona internetowa budzi jednak takie samo zainteresowanie ze strony odbiorców. Czym wyróżnia się dobra strona internetowa? Spróbujmy się tego dowiedzieć!

Pełnokrwista strona internetowa czy one page?

Nie w każdym wypadku sprawdzi się rozbudowana strona internetowa. Zresztą stawiając pierwsze kroki w przestrzeni wirtualnej, nasz budżet jest raczej ograniczony. Stąd dobrym rozwiązaniem może okazać się one page, czyli coś w rodzaju wirtualnej wizytówki. Innymi słowy, jest to strona internetowa, w której wszystkie najważniejsze informacje są zawarte na jednej karcie.

Co zawiera strona www warta uwagi?

Bez względu jednak na to, czy mamy do czynienia z rozbudowaną stroną internetową, czy z one page – każda może stać się dobrze widoczną w sieci. Ciekawa strona internetowa powinna posiadać oryginalny, a jednocześnie łatwy do zapamiętania adres. Nie bez znaczenia jest także wybór domeny z odpowiednią końcówką. Konstrukcja strony powinna być przejrzysta i niczym mapa prowadzić do jej najważniejszych elementów.

Co powinno znaleźć się na stronie www

Odbiorcy są bowiem w stanie w kilka sekund ocenić, czy strona jest warta ich uwagi, czy nie. Jej zawartość powinna być nastawiona na jakiś cel, dzięki temu zagubiony wędrowiec to właśnie na naszej stronie internetowej znajdzie dokładnie to, czego szukał. Wszelkie wiadomości powinny być podane w sposób łatwy i zrozumiały, ale jednocześnie posiadać unikalny styl. Warstwa wizualna powinna tworzyć ze sobą spójną całość a wszelkie zdjęcia czy grafiki powinny być rozmieszczone w taki sposób, żeby ich oglądanie nie stało się udręką.

Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie?

Warstwa wizualna to ważny element strony internetowej. Oddziaływanie obrazu na odbiorcę zachodzi bowiem znacznie szybciej niż w przypadku tekstu. Pamiętajmy jednak o odpowiednim rozmieszczeniu grafik oraz ich rozmiarze. Tło nie powinno być ważniejsze niż np. centralna ilustracja.

Jak zwiększyć zainteresowanie naszą witryną?

Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie

Nawet najlepsza strona internetowa może jednak doświadczyć po pewnym czasie marazmu. Odpowiedni ruch na naszej stronie internetowej przywróci jej właściwa optymalizacja. Przydatnym może się okazać także zastosowanie słów kluczowych w poszczególnych treściach.

Nie zapominajmy także o możliwościach, jakie daje marketing online. Rozwiązań jest wiele: reklamy w mediach społecznościowych, content marketing, e-mail marketing czy popularne ”szeptanki”. Wszystko to może sprawić, że nasza strona internetowa stanie się prawdziwą mekką dla Internautów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *