29 listopada 2023
Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie

Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie?

To, czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie, jest kluczowym pytanie, jeśli myślimy na poważnie o własnym miejscu w sieci (a zwłaszcza o sklepie internetowym). Samo posiadanie adresu internetowego nie gwarantuje już bowiem sukcesu. O tym, czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie, wiedzą dobrze osoby, którym już udało się zaistnieć w przestrzeni wirtualnej. Współczesny świat operuje głównie obrazami, stąd tak duża popularność takich mediów, jak np. Instagram i Facebook. Co jeszcze przemawia za tym, czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie?

Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie – tylko jedno, pierwsze wrażenie

Grafika na stronie www

Zastanawiając się nad tym, czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie, spróbujmy wyobrazić sobie biały ekran, wypełniony rzędem czarnego tekstu. Nawet jeśli zawarte w nim informacje, okażą się istotne, to bardzo szybko znuży nas ten ciąg słów. Poza tym taki widok nie będzie zbyt atrakcyjny i zapewne bardzo szybko przerzucimy swój wzrok na bardziej interesującą wizualnie stronę. Jak widać, pierwsze wrażenie może nas skutecznie przyciągnąć, jak i zniechęcić do danej strony. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie, to zwróć uwagę na kolory, którymi charakteryzują się dane strony. Nie są to bowiem przypadkowe barwy…

Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie – siła koloru

Na co dzień otaczamy się niezliczoną ilością kolorów. Kolor to bardzo silne narzędzie, które we wprawnych rękach potrafi naprawdę bardzo wiele zdziałać. Barwa może zatem podkreślić luksusowy charakter strony, zrelaksować, uspokoić i sprawić, że przeglądanie witryny, stanie się prawdziwą przyjemnością. Odpowiednio dobrana grafika na stronie internetowej może wyrazić więcej niż niejedno słowo i szybciej zapaść w pamięć, dzięki barwie, która skutecznie przyciąga naszą uwagę.

Czy grafika na stronie internetowej ma znaczenie – kilka praktycznych trików

strona internetowa a jakość grafiki

Nawet jeśli nie stać nas na droższe rozwiązania graficzne, to z powodzeniem możemy wykorzystać kilka sprawdzonych trików, dzięki czemu nasza strona internetowa nie tylko nabierze charakteru, ale będzie także przyjemniejsza w wizualnym odbiorze.

  • Darmowe zdjęcia, które będą pasować tematycznie do naszej witryny, możemy pobrać bezpłatnie z takich portali jak np. pixabay, pixinio czy stocksnap.io.
  • Proste grafiki możemy wykonać sami np. w darmowym programie Canva.
  • Rozmiar grafiki ma znaczenie. Jeśli chcemy, by zdjęcie dobrze wyglądało na stronie, to pamiętajmy, że zdjęcie, które jest tym głównym, powinno mieć rozmiar nie większy niż 150 KB, zdjęcie umieszczone w treści do 80 KB, natomiast zdjęcie mniej istotne stanowiące raczej miły dla oka dodatek, powinno zmieścić się w wadze 40 KB.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *