29 listopada 2023
Ile kosztuje strona www w Polsce

Ile kosztuje strona www?

Ile kosztuje strona www i jak zwiększyć jej atrakcyjność? Każdego dnia miliony użytkowników Internetu poświęcają średnio 10 może 15 sekund na zapoznanie się z zawartością danej witryny. Jeżeli do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy z tego, jak ważne jest to pierwsze wrażenie, to w przypadku strony internetowej może ono zaważyć na tym, czy dany odbiorca jeszcze kiedykolwiek na nią wróci… Choć w przestrzeni internetowej jest coraz więcej stron internetowych, założenie własnej witryny, wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Od czego zależy to, ile kosztuje strona www? Wiele czynników ma wpływ na ostateczny kosztorys. Warto poznać je wcześniej a przy okazji dowiedzieć się, które z nich mogą wpłynąć na poprawę atrakcyjności naszej strony…

Ile kosztuje strona www od czego to zależy

Co wchodzi w cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za stronę internetową?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, to ile kosztuje strona www, zależy od różnych czynników. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku kompletnej witryny dla dużego przedsiębiorstwa z dodatkowo podpiętym sklepem a inaczej, gdy w grę wchodzi tylko jedna podstrona główna z prostą szatą graficzną i gotowym szablonem. Żeby strona internetowa mogła w ogóle zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości, potrzebne jest wykupienie hostingu i domeny. Nietypowy adres (także ten z polskimi znakami) to wyższe koszty.

Typ strony oraz jej funkcjonalność to kolejne kwestie, które mają wpływ na ostateczną cenę. Każda kolejna podstrona to dodatkowe koszty. Podpięcie social mediów, bloga czy sklepu także zwiększają końcową cenę, ale przecież strona internetowa to także treści tekstowe i graficzne, które nie zawsze są przecież darmowe. Unikalna szata wizualna, własne logo czy wysokiej jakości zdjęcia kosztują. Nie należy zapominać także o zabezpieczeniu strony. Jeżeli dodać do tego jeszcze działania marketingowe, które mają na celu zwiększenie ruchu na stronie oraz poprawę jej widoczności, to trzeba być przygotowanym na to, że rachunek, jaki otrzymamy nie będzie najmniejszy…

Ile kosztuje strona www – cena za one page

Jedna podstrona, czy inaczej strona główna zwana także one page lub landing page to taka bazowa strona, wizytówka, na której można zamieścić podstawowe informacje o firmie a w przypadku osób prywatnych – o ich działalności. Na takie rozwiązanie decydują się nie tylko małe czy średnie przedsiębiorstwa, ale też np. artyści, freelancerzy itd. Zatem ile kosztuje strona www bez dodatkowych podstron? Uruchomienie tego typu witryny to kwota, która zaczyna się od ok. 500 zł. Nie oznacza to jednak, że taka strona musi być prosta i nudna. Unikalne treści, wysokiej jakości zdjęcia czy ciekawa szata graficzna albo nietypowy adres – mają wpływ na poprawę atrakcyjności strony i jednocześnie na większy koszt jej stworzenia.

Zalety własnego miejsca w sieci

Posiadanie strony internetowej to możliwość dotarcia do szerokiego i globalnego grona odbiorców i to w szybkim czasie. W ten sposób możemy zaprezentować własną działalność, zyskać nowe kontakty, poszerzyć horyzonty a prowadząc biznes – zwiększyć zyski. Dziś Internet to miejsce wielu ludzkich aktywności.
Ile kosztuje strona www – indywidualny projekt witryny wraz ze sklepem
Kompletna strona internetowa bardziej funkcjonalna niż tradycyjna wizytówka to już raczej większy wydatek i trzeba być przygotowanym na kwotę od 1000 do 1500 zł w górę. Im więcej dodatkowych funkcji, im bardziej unikatowe treści, tym też wyższa kwota. Zaletą takiego rozwiązania jest jednak fakt, że otrzymujemy naprawdę dopracowana w każdym calu stronę.

Co wpływa na atrakcyjność strony?

Niezależnie od tego, czy nasza witryna jest mała i skupia się głównie na prezentacji własnego hobby, prowadzimy sklep internetowy, czy mamy stronę w formie one page z najważniejszymi informacjami o firmie – w każdym przypadku kluczem do jej atrakcyjności jest dobra widoczność. Co powinna zawierać strona internetowa? Jest wiele czynników, które wpływają na poprawę pozycji strony w wyszukiwarce i w rezultacie łatwiejsze znalezienie nas przez potencjalnych odbiorców. Przede wszystkim to ciekawa nazwa, dobry content marketing, odpowiednia optymalizacja, spójna i dobra identyfikacja graficzna, a także oryginalne treści.

Ile kosztuje strona www

Co zamiast strony internetowej?

Własne miejsce w sieci niekoniecznie musi oznaczać stronę internetową. Wiele osób stawia na, chociażby social media, fanpage na Facebooku a przedsiębiorcy wybierają popularne platformy sprzedażowe. Zaletą tych miejsc jest fakt, że każdego dnia odwiedza je ogromna liczba internautów. I choć założenie konta na Facebooku czy Instagramie jest darmowe, to już jego prowadzenie nastawione na pozyskanie nowych odbiorców, może wiązać się z pewnymi kosztami, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na współpracę.

Niemniej jednak jest w czym wybierać. Równie dobrze sprawdzi się wizytówka na mapach Google, która w zasadzie nic nie kosztuje, a można w niej zawrzeć wszystkie najistotniejsze informacje i nawet opatrzyć je elementami graficznymi i zyskać opinie klientów. Może, zamiast zastanawiać się, ile kosztuje strona www, warto rozejrzeć się także, za jej innymi alternatywami w sieci.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *