29 listopada 2023

Jak usunąć negatywne opinie z Internetu?

Coraz więcej osób pada ofiarami negatywnych kampanii w internecie. Dodatkowo, jeśli prowadzisz firmę, takie opinie mogą doprowadzić biznes do ruiny albo utraty klientów. Nie od dziś wiadomo, że negatywne komentarze szkodzą naszemu wizerunkowi, który może być bardzo trudny do odbudowania. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się usuwanie negatywnych informacji z internetu, ale jak to zrobić?

Zjawisko negatywnych opinii w Internecie

Powstawanie negatywnych opinii w Internecie to coraz większy problem. Każdy ma bezpośredni dostęp do internetu i może w łatwy sposób komentować rzeczywistość. Z psychologii wynika, że osoby niezadowolone zdecydowanie częściej wypowiadają się w sposób negatywny, niż osoby zadowolone z usługi. Nie chodzi o to, aby wyeliminować wszystkie negatywne komentarze, gdyż one stanowią dla nas informację zwrotną i wskazują, co należy poprawić. Mówimy o sytuacji, w której negatywne komentarze przyjmują celową formę i zostały zlecone przez konkurencję.

Negatywne opinie a wizerunek

W przypadku firmy, jak i jednostki pozytywny wizerunek jest tym, co budujemy przez lata. Warto mieć na uwadze, że negatywny wizerunek nie pozwala na zbudowanie pozytywnych relacji z klientami, czy internautami. Jeśli osoba zainteresowana daną usługą, szukasz jej w internecie, ale zanim wybierzesz firmę, korzystasz z opinii zamieszczonej przez wcześniejszych klientów. Jeśli mamy do czynienia z negatywną kampanią możemy mieć znaleźć się w nie lada problemie. Działania zmierzające do usunięcia negatywnych komentarzy lub depozycjonowanie negatywnych opinii nie jest proste, ale nie jest niemożliwe.

Usuwanie negatywnych informacji z internetu

Dodawanie negatywnych komentarzy w internecie jest dużo prostsza niż ich usuwanie. Takie opinie nie są weryfikowane i mogą mieć mało wspólnego ze stanem faktycznym. Negatywne opinie o firmie, które jednoznacznie są następstwem zmyślonych oraz stronniczych działań mogą być łatwe do usunięcia i zgłoszenie ich do Googla może przynieść zamierzony skutek. Jednak jest to procedura długotrwała i powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.

Jak usunąć negatywne komentarze z wizytówki Google?

Przeglądarka Google dopuszcza usuwanie negatywnych wpisów. Ze względu na zjawisko nieuczciwej konkurencji Google przygotował odpowiednią politykę, która zakłada, że podmiot nie będzie usuwał opinii, z którymi się nie zgadzamy, a jedynie takie, które są niezgodne z polityką treści Google. Musimy wziąć pod uwagę, że przeglądarka bardzo niechętnie usuwa negatywne komentarze i czyni to w wyjątkowych wypadkach.

Kiedy Google może usunąć negatywny wpis?

Jest cały dokładny regulamin mówiący o tym, kiedy amerykański gigant może usunąć dany wpis. Może to nastąpić z jednego z poniższych powodów, wpis:

  • zawiera treści, które szerzą nienawiść, są pełne przemocy lub nieodpowiednie,
  • zawiera spam lub reklamę,
  • jest nie na temat,
  • we wpisie dochodzi do konfliktu interesów.

Zgłaszając komentarz, musimy powołać się na odpowiedni punkt w regulaminie i opisać problem. Warto obiektywnie podejść do tematu, a nie całą winę za negatywny komentarz zrzucić na internautę. Dodatkowo w internecie znajdziemy opisy, jak krop po kroku opisać swoje zgłoszenie. Możemy mieć problem z usunięciem komentarza, który jest jedynie negatywny, Google respektuje fakt, że klienci mają prawo wypowiadania się w negatywny sposób w sprawie danych usług, czy produktów.

Usuwanie negatywnych komentarzy z sieci a czas oczekiwania

Warto zauważyć, że cały proces jest czasochłonny i Google może nie przychylić się do naszej sugestii. Przysługuje nam od niej odwołanie, co dodatkowo wydłuża całość procedury. Jeśli nie wiemy, jak się za to zabrać jest wiele zewnętrznych firm, które specjalizują się w doradztwie, ale także w usuwaniu negatywnego contentu z internetu. Jednak musimy mieć na uwadze, że często nie będzie to możliwe z innej płaszczyzny niż ta, w której została napisana, czyli tylko autor, będzie mógł ją usunąć. Możemy próbować się z nim skontaktować, jednak wynik tego działania nie musi się zmienić.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

One thought on “Jak usunąć negatywne opinie z Internetu?

  1. Wszędzie tylko te opinie, pozytywy, a z drugiej strony hejty, negatywy. Pomiędzy tym wszystkim SPAM ahhahah…
    Nie da się usunąć z Internetu negatywów. Można pisać do admina i prosić o usunięcie, ale spotkaliście się kiedyś z adminem, który usuwałby na Waszą prośbę coś? Ja nigdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *